آموزش زبان انگلیسی آنلاین ؛ فواید ، متد ها و راه کارها

>>>آموزش زبان انگلیسی آنلاین ؛ فواید ، متد ها و راه کارها

آیا میتوانم یک زبان را به صورت آنلاین به طرز موفقیت آمیزی یاد بگیرم؟ اخیرا تکنولوژی طریقه ی دسترسی مردم به آموزش و  یادگیری را تغییر داده است، به ویژه در مورد یادگیری زبان. اما آیا میتوان تنها با استفاده از ابزارهای آنلاین یک زبان را آموخت؟ در این مقاله آموزشی همراه ما باشید :

زمان لازم برای مطالعه این مقاله ۵ دقیقه می باشد ، اگر زمان کافی ندارید جهت دانلود اپلیکیشن آموزش آنلاین اینجا را کلیک نمایید و اگر در پی دروس آموزشی رایگان آنلاین هستید اینجا را کلیک نمایید . البته توصیه میکنیم نخست در این مقاله همراه ما باشید

آموزش زبان آنلاین

لوییس وون آن، بنیانگذار اپلیکیشن رایگان یادگیری زبان دولینگو میگوید:

میزان دانش زبانی که افراد به صورت فعال از طریق اپلیکیشن های آنلاین فرا میگیرند بسیار بیش از کل سیستم آموزشی عمومی مدارس ایالات متحده است

از زمان عرضه ی اپلیکیشن دولینگو به بازار در سال ۲۰۱۲، به بیش از ۳۰ میلیون دانلود در سال ۲۰۱۳ رسید و همین موضوع دولینگو را به برترین اپلیکیشن آموزشی ایالات متحده بدل کرد که به صورت تعاملی سعی در آموزش زبان دارد.

رشد تکنولوژی برای به کارگیری آن در حوزه ی آموزش، راه های دسترسی مردم به آموزش و یادگیری را دچار تغییر کرده است. این مسئله به ویژه یادگیری زبان ها را تحت شعاع خود قرار داد؛ حوزه ای که در آن ورود سیلی از اپلیکیشن های موبایل و نرم افزارهای تعاملی، حق انتخاب را برای کسانی که تا آن زمان نمی توانستند به یادگیری زبان های خارجی دست پیدا کنند به ارمغان آورد.

وون آن همچنین ذکر میکند، زمانی که دوولینگو را ساخت، مصمم بود تا راهی پیدا کند تا مردم بتوانند زبان را با هزینه بسیار اندک یادبگیرند. او میگوید:

کنایه آمیز است که بیشتر مردمی که به یادگیری زبان نیازمندند از اوضاع مالی مناسبی برخوردار نیستند، در حالی که یادگیری زبان کاری هزینه بر است

در ایران نیز کلاس های زبان عمومی و خصوصی بسیار بیش از مقدار بازدهی کلاس ها اقدام به دریافت وجوهی میکنند که بعضا مخاطبان خاصی را قادر به استفاده از آن ها کرده است در حالی که ارزش ایجاد شده در این کلاس ها بسیار کمتر از مبالغ دریافتی بازدهی دارد.

یکی از تغییرات بزرگی که تکنولوژی به وجود آورد، تغییر در جمعیت یادگیرندگان زبان بود. یادگیری زبان ها برای مدت زیادی متعلق به طبقه ی خاصی از جامعه بود، اما اکنون مردمی که به طبقات پایین تر جامعه تعلق دارند نیز راه های به صرفه ای برای یادگیری پیدا کرده اند. زبان انگلیسی پر متقاضی ترین زبان باقی خواهد ماند، مجلس بریتانیا تخمین زده است که تا سال ۲۰۲۰، ۲ میلیارد نفر در سراسر جهان به یادگیری زبان انگلیسی مشغول خواهند بود.

برای یادگیری زبان از طریق ابزارهای انلاین، کابران به تلفن های همراه هوشمند یا دسترسی به اینترنت احتیاج دارند؛ اما به عقیده ی وون آن این سناریو انقدر که به نظر میرسد غیر واقعی نیست. او میگوید: ((در طبقات پایین و متوسط کشورهای در حال پیشرفت مانند گواتمالا، مردم اغلب تلفن های همراه هوشمند یا اندروید دارند)).

رزتا استون، که یکی از قدیمی ترین تولید کنندگان نرم افزارهای یادگیری زبان است، وقت و منابع خود را صرف تحقیقات بازار این نرم افزارها کرد و نتیجه گرفت که حرکت به سمت آموزش آنلاین بسیار پر شتاب است. رزتا استون اپلیکیشن هایی را برای راحتی یادگیری زبان به مجموعه خود اضافه کرد. داناون وایت، نایب رییس روزتا استون میگوید:

تلفن های همراه دارند به مانعی بزرگ برای روش های یادگیری های سنتی تبدیل میشوند. هر هفته شمار کسانی که به اپلیکیشن دسترسی پیدا میکنند بیشتر میشود. مردم دارند نیاز برای به روز بودن را حس میکنند، حال آن که از طریق آی پد یا هر وسیله ی دیگری به آن دست پیدا کنند.

به عقیده ی وایت تکنولوژی همچنین یادگیری را شخصی تر میکند. به این صورت که کابران این امکان را پیدا میکنند که به نیازهای خاص خود پی ببرند، حال آن که نیاز آن ها طراحی کردن یک کلاس برای گروه سنی خاص باشد، یا یادگیری زبان پایه برای یک تعطیلات خارجی.

استفاده از روش یادگیری زبان آنلاین مبتنی بر موبایل یا M-Learning

ابزار آموزشی :

یک موبایل هوشمند و اپلیکیشن‌های آموزش زبان آنلاین مبتنی بر M-Learning

روش آموزش :

در روش M-learning بخش مهمی از یادگیری زبان از طریق تماشای ویدئوهای آموزشی صورت میگیرد. این ویدئوهای آموزشی فضایی مشابه یک کلاس رو برای شما شبیه سازی می‌کنن و با بیانی ساده مطالب آموزشی را به بیننده منتقل میکنن.

از ویژگی‌های مهم این روش های یادگیری زبان، مدت زمان کوتاه ویدئوهای آموزشی است که آن ها را تبدیل به محتوایی ایده آل برای مشاهده در تلفن همراه و در ساعات مختلف شبانه روز میکنه. اصولا دلیل اینکه با این روش میشه زبان یاد گرفت اینه که شما رو به صورت مداوم در معرض آموزش های کوتاه و هدفمند انگلیسی قرار میده.

از مهمترین دستاوردهای آموزش زبان از این روش پیشرفت همزمان مهارت‌های گفتاری مثل لهجه و تلفظ صحیح واژگان با مهارت‌های درک مطلب و مهارتهای شنیداری و مکالمه است.

نکات مثبت :

در این روش کلیه مطالب در قالب موضوعات کاربردی دسته بندی شده و در خلال آموزش این موضوعات، نکات گرامری و واژگان وابسته نیز به زبان آموز آموزش داده میشود . در کنار آن ها زبان آموز میتواند از معلم خصوصی استفاده کند و هر زمان و هر مکان که اراده نمود زبان یاد بگیرد ، هزینه این روش نسبت به کلاس زبان بسیار کمتر است

نکات منفی :

برای استفاده از این روش باید گوشی همراه هوشمند داشته باشید و برای دریافت محتوا نیاز به اینترنت دارید

مناسب برای :

کسانی که دوست دارند تمام مهارت های انگلیسی رو خوب و سریع آموزش ببینند، در هر سطح و هر سنی ،وقت رو هدر نمیدن چون ابزار آموزشیشون همراهشونه و هزینه های کلاس خصوصی براشون سنگینه

پرچمداران این روش :

اپلیکیشن آموزش زبان  اکسین‌چنل (oxinchannel) به زبان فارسی

اپلیکیشن آموزش زبان اینووتیو (Innovative)

اپلیکیشن آموزش زبان اسپیکینپ پال (Speaking pal)

اپلیکیشن آموزشی دولینگو ( Duolingo )

درج دیدگاه

یک پیشنهاد شگفت انگیز !با عضویت در خبرنامه، اولین نفری باشید که از تخفیف ها و مزایای ویژه باخبر می شود.

Oxinup banner Desktop